Компресори поршневі
Компресор повітряний поршневий залишається затребуваним на ринку пострадянського простору, не дивлячись на те, що з’являються гідні гвинтові моделі, а також – непогані аналоги поршневих. Можливо, вирішальним фактором є невисокі на компресори повітряні поршневі ціни закупівлі, і висока практичність в експлуатації, якщо порівнювати з іншими типами компресорів. працювати з ними легко, а при виникненні поломок, ті можуть усуватися при мінімальних фінансових і тимчасових витратах. до того ж, поршневі компресори вважають енергозберігаючими, що більш, ніж актуально в нинішній час.
Детальніше про пристрій і роботу компресора:
Як ми вже згадували вище, в основу роботи компресора даного типу покладено процес стиснення повітря в закритому просторі циліндричної форми порожнини, яке відбувається в результаті руху поршня зворотно-поступального типу.
Складається компресор з циліндра, поршня, оснащений всмоктуючим і нагнітальним клапанами, розміщеними в кришці циліндра, а також – кривошипно-шатунним механізмом з колінчастим валом, завдяки якому і відбувається повідомлення зворотно-поступальних рухів.
Перед тим, як купити повітряний поршневий компресор, добре б зрозуміти принцип його роботи:

Коли поршень (3) рухається вгору по циліндру поршневого компресора (4), то робочий газ стискається. Переміщається поршень завдяки електродвигуна, через колінчастий вал (6) і шатун (5).
Усмоктувальні і випускні клапани компресора відкриваються і закриваються під дією тиску газу.
На 1 = й схемою видно фаза, коли газ всмоктується в компресор. Поршень, здавен при цьому розрідження в камері компресора, в результаті чого відкривається впускний клапан (12). Газ, таким чином, потрапляє в робочий простір компресора.
На 2-й схемі показана фаза стиснення газу і його виведення з компресора. Поршень в цьому випадку піднімається вгору і стискає вже пар. При цьому, випускний клапан компресора відкривається (1) і газ виходить з компресора під високим тиском.
Крім того, що на компресор повітряний поршневий ціна радує, є й інші переваги:
є кілька випадків, коли поршневі компресори незаперечно краще впораються із завданнями, ніж будь-які інші, наприклад:
1. Коли на Вашому виробництві бувають або постійно відбуваються великі перепади споживчість стисненого повітря. Промислові поршневі компресори добре спрацьовують навіть в повторно-короткочасному режимі, і в цьому випадку вони в рази економічніше, ніж ті ж гвинтові компресори.
2. При ситуаціях, коли потрібна невисока продуктивність.
3. Коли умови експлуатації компресора несприятливі, наприклад: для установок по розфасовки цементу, в складських приміщеннях вугільної промисловості, на складських приміщеннях або в млинах для зернового помелу, або ж там, де бувають великі температурні коливання. У даних випадках поршневі компресори прослужать набагато довше, при менших витратах на обслуговування.
4. На поршневі компресори ціна невисока, і при цьому, вони характеризуються стійкістю до зовнішніх впливів і високим ступенем надійності.
5. Мають високим рівнем ремонтопридатності, тобто, на компресор повітряний поршневий ціна не множиться в рази при ремонті.
Коефіцієнт роботи поршневих компресорів
Чи не головним фактором вибору поршневого компресора вважається рівень його продуктивності. Крім різних дрібних впливів, головним і визначальним для продуктивності є коефіцієнт роботи.
Одним з основних критеріїв у виборі поршневого компресора:
• У поршневих компресорів він коливається в рамках від 0,4 до 1.
• з прямим приводом цей коефіцієнт дорівнює 0,4,
• у одноступінчатих компресорів з клиноремінною передачею він досягає 0,6.
• у двоступеневих компресорів він це 1.
А тепер, давайте розберемося, як це буде втілено на практиці. Якщо взяти три абсолютно однакових компресора, у яких продуктивність дорівнює 300 л / хвилину (18м3 / год), то отримаємо три різних результату роботи, в залежності від типу компресора.
Нехай першим буде компресор прямоприводной. Він, після 15 хвилин роботи, досягає критично високих температур і вимагає перерви на охолодження.
Коефіцієнт ПВ у нього дорівнює 0,4 (тобто, 40% часу він працює, а 60% відпочиває). Щоб точно дізнатися, скільки ж насправді компресор виробляє повітря за годину, потрібно помножити цифру заявленої продуктивності на коефіцієнт роботи. Таким чином, виходить, що прямоприводной компресор з продуктивністю 300 л / хв насправді за годину може виробляти все прядка 7 м3 стисненого повітря. А ось уже компресор з ремінною передачею може пропрацювати довше, оскільки його коефіцієнт ПВ = 0,6 (60% часу на роботу, 40% на відпочинок). Такий компресор виробляє за годину близько 11 м3 стисненого повітря. А вже у двоступеневого компресора цей коефіцієнт ПВ буде дорівнює 1 (100% віддача). І такий компресор за годину виробляє вже 18 м3 стисненого повітря. Ось так, при однакових, на перший погляд, характеристиках, ми отримаємо різну продуктивність.
Підведемо підсумки. На компресор поршневий ціна більш, ніж приваблива. Він довговічний, не примхливий в експлуатації. Крім цього, щоб придбати під компресор поршневий запчастини, не потрібно витрачати багато грошей, так як всі комплектуючі також можна легко дістати в Україні.